Yarışma

A

A

A

Resim ve Kompozisyon Yarışması

2016 YILI DÜNYA SU GÜNÜ  
 

 

Uluslararası Dünya Su Günü her yıl 22 Mart’ta tatlısu kaynaklarının önemine dikkat çekmek ve tatlısu kaynaklarının sürdürülebilir yönetimine odaklanılmasını sağlamak amacıyla kutlanmaktadır. 2016 yılının teması Su ve İstihdamdır. Her yıl gerçekleştirilen bu kutlamaları Birleşmiş Milletler (UN) organize etmektedir.
 

 

Dünya Su Günü ile ilgili ilk öneri 1992 yılında Birleşmiş Milletler Çevre Kalkınma Konferansında (UNCED) yapılmıştır. Birleşmiş Milletler Genel Kurulu tarafından 22 Mart 1993’ te Dünya Su Günü kararının resmi olarak imzalanmasından sonra her yıl kutlanılmaya başlanmıştır.
 

 

Dünya Su Günü her yıl, Birleşmiş Milletler-Su (UN-Water) adına, Birleşmiş Milletlere ait bir üye tarafından koordine edilmektedir.
 

 

2016 yılında Dünya Su Günü çalışmalarına destek veren Uluslararası Çalışma Örgütü, bir yandan istihdamın artırılmasını ve insanın korunmasını öncelerken, diğer yandan yeşil istihdama önemle vurgu yapmaktadır. Yeşil istihdam da çevresel, ekonomik ve sosyal olarak sürdürülebilir işletmelerin ve ekonomilerin sağladığı iş imkanı olarak tanımlanmaktadır. Böylelikle enerji ve hammadde çıkarılmasından sera gazı emisyonlarının azaltılmasına, atıkların ve kirliliğin azaltılmasından ekosistemlerin korunup iyileştirilmesine ve iklim değişikliğine adaptasyona kadar pek çok konu yeşil istihdamla ilişkilenmektedir. 

22 Mart 2016 Dünya Su Günü Afiş, Fotoğraf, Resim ve Kompozisyon yarışmaları   Duyuru Afişleri ve Şartnameleri

 

Etkinlik Nerede ?
Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü Destek Hizmetleri Dairesi Başkanlığı
Etkinliğe ne kadar kaldı ?
ETKİNLİK BİTTİ
19 Şubat 2016
17:22
Ücretsiz
Yarışma
Sosyal Medyada Paylaş
Reklam Alanı
SENDE ETKİNLİKLERDEN HABERİM OLSUN DİYORSAN
Hemen aşağıdaki kutucuğa Mail adresini yaz son etkinliklerden ilk sen haberdar ol!