Yarışma

A

A

A

Ödüllü Sağlıklı Nesil, Sağlıklı Gelecek Yarışması Projesi

SAĞLIKLI NESİL, SAĞLIKLI GELECEK YARIŞMASI PROJESİ

İnsanın beden ve ruh sağlığı üzerinde sebep olduğu yıkıcı etkilerin yanı sıra, beraberinde getirdiği toplumsal sorunlar nedeniyle,sigara, alkol ve madde bağımlılığı çağımızın en önemli sağlık problemleri arasında yer almaktadır. Son yıllarda gündemimize giren ve hakkında giderek daha çok bilimsel araştırma ve tartışma yapılan teknoloji bağımlılığı ise konuya kamuoyunun dikkatinin çekilmesi adına üzerinde daha çok çalışılması gereken yeni bir sorun olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu bağlamda, “ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerinin, zararlı alışkanlıklara karşı bilinçli bir şekilde yetişmelerini sağlamak, sigara, alkol, uyuşturucu, kumar ve internet bağımlılığının olumsuz ve yıkıcı etkilerini kavratmak, Yeşilay Cemiyeti’nin faaliyetleri hakkında bilgi sahibi yapmak” projemizin amacını oluşturmaktadır.

Aşağıda yer alan tüm kategorilere resmi ve özel okullar başvuru yapabilmektedir.

1-Afiş yarışması: Liseler

2-Resim yarışması: İlkokullar

3-Karikatür yarışması: Liseler

4-Kısa Video yarışması: Liseler

5-Şiir yarışması: Ortaokullar

6-Kompozisyon yarışması: Liseler

(Öykü Anı, deneme, makale, kompozisyon türlerinden birini seçebilirsiniz. Belirtilen türler içerisinde katılan eserlerin değerlendirmesi yapılırken kategori ayırmaksızın ilk üç eser seçilecektir.)   Yarışmaların sorunda dereceye girecek yarışmacılar için belirlenen ödüller şunlardır.

Her Kategori için:

Birincilik Ödülü:600 TL

İkincilik Ödülü:400 TL

Üçüncülük Ödülü: 200 TL

Seçme   ve   değerlendirmenin   ardından   dereceye   giren   kişiler   için   bir   ödül   törenidüzenlenecek; ödül almayı hak kazanan öğrencilerin okullarından ve ailelerinden izleyicilerinde yer aldığı törende, Yeşilay Şube ve Milli Eğitim Müdürlüğünü temsilen protokolde yer alankişiler tarafından sahiplerine sunulacaktır.

Genel Hedefler:-Bağımlılıklar konusunda genç nesillerin farkındalık kazanmasını sağlamak ve bilinç oluşturmak,-Gençlerin girişimcilik ve yaratıcılık becerilerini destekleyerek; kültürel, sosyal ve yerel kalkınmaya katkıda bulunmak,- Gençlerin tüm insan hak ve özgürlüklerinden tam olarak yararlanan, sağlıklı bireylerolarak yaşamın tüm alanlarına etkin katılımlarını desteklemek,- Gençlerin   toplumla   iletişimlerini   daha   sağlıklı   hale   getirmek,   yaratıcılık   yoluylakendilerini ifade etme becerilerine katkı sağlayarak özgüvenlerini geliştirmek, kendigeleceklerini oluşturmalarını sağlayacak fırsatlara erişimlerini sağlamak, - Gençlerin yaşadıkları topluma aidiyet duygusunu ve duyarlılıklarını geliştirmek,- Gençlerin teknolojinin faydalı kullanımı hakkında söylem geliştirmesini sağlamak vesosyal medyanın bilgilendirici işlevini öne çıkarmak.

23 Mart 2016: Öğrencilerin eserlerini okullarına teslim etmesi tarihidir.

YEŞİLAY CEMİYETİ ŞANLIURFA ŞUBESİ

Etkinlik Nerede ?
Etkinliğe ne kadar kaldı ?
ETKİNLİK BİTTİ
23 Mart 2016
17:00
Ücretsiz
Yarışma
Sosyal Medyada Paylaş
Reklam Alanı
SENDE ETKİNLİKLERDEN HABERİM OLSUN DİYORSAN
Hemen aşağıdaki kutucuğa Mail adresini yaz son etkinliklerden ilk sen haberdar ol!